Całodobowy monitoring zdrowia dla użytkowników opasek Locon Life i Locon Life Plus
Całodobowy monitoring zdrowia dla użytkowników opasek Locon Life i Locon Life Plus
Locon Health Care

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich rodziców, dziadków, czy innych, starszych członków rodziny, coraz więcej osób decyduje się korzystać ze wsparcia profesjonalnych urządzeń oraz dedykowanych do nich usług teleopieki

Bezpieczeństwo i poczucie komfortu użytkowników naszych opasek SOS Locon Life i Locon Life Plus jest dla nas najważniejsze. Z wielką dumą możemy ogłosić, że nasze urządzenia wyposażone będą od teraz nie tylko w czujniki upadku, czy moduły umożliwiające seniorom i ich opiekunom wykonywanie pomiarów saturacji, temperatury, ciśnienia i pulsu, ale także właśnie w zaawansowany system teleopieki

Co to jest teleopieka

Teleopieka jest systemem, który świadczy pomoc w przypadkach pogorszenia się stanu zdrowia, czy nagłego zagrożenia życia. Umożliwia ona zarówno szybkie wezwanie pomocy, jak i zasięgnięcie porady. System nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych. Mogą z niego korzystać zarówno starsi, jak i młodsi. Najczęściej jednak sprawdza się u seniorów, osób niepełnosprawnych, o ograniczonych możliwościach ruchowych, czy takich, które wykazują skłonności do przewracania się. Wielu podopiecznych to osoby potrzebujące asekuracji w codziennym życiu. 

Jak działa teleopieka w Bezpiecznej Rodzinie?

System teleopieki w Bezpiecznej Rodzinie oparty jest na profesjonalnym wsparciu osób, które w sytuacji kryzysowej natychmiast potrzebują pomocy. Dzięki opasce Locon Life lub Locon Life Plus, którą starsza osoba nosi na swoim nadgarstku, szybkie wezwanie wsparcia możliwe jest w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy. Do dyspozycji seniorów, przez całą dobę jest profesjonalny zespół ratowników medycznych. Jest także obsługa techniczna, która na bieżąco monitoruje działanie serwerów i innych urządzeń obsługujących teleopiekę. 

Sama obsługa tego typu usługi jest bardzo prosta i nie wymaga od seniora właściwie żadnego zaangażowania. Jedyne, co musi zrobić starsza osoba, to nacisnąć przycisk alarmowy na opasce. Ratownik otrzymuje sygnał natychmiast, również przy wykryciu nagłego upadku.

O tym musisz wiedzieć! 

System teleopieki działa błyskawicznie. Po przyjęciu zgłoszenia i ustaleniu jego powodu, niezwłocznie zostanie podjęta interwencja. O zdarzeniu zostaną powiadomione upoważnione osoby. W razie potrzeby także odpowiednie służby ratunkowe, takie jak pogotowie, policja, czy straż miejska. 

Dlaczego teleopieka jest dziś tak ważna?

Teleopieka do opasek Locon Life i Locon Life Plus zwiększa poziom niezależności wśród seniorów i znacznie poprawia ich samopoczucie. Starsza osoba, która wie, że przez całą dobę może liczyć na profesjonalną pomoc, nie czuje się ciężarem dla swoich bliskich. Senior wie, że każdy dzień, zamiast stresem, wypełniony jest spokojem i pewnością, że w razie problemów, pomoc zawsze nadejdzie na czas.

Poprzedni wpis
Nadciśnienie tętnicze — przyczyny, objawy i leczenie
Następny wpis
Alzheimer — objawy i leczenie. wszystko co powinieneś wiedzieć o chorobie
Zostaw komentarz