Całodobowy monitoring zdrowia dla użytkowników opasek Locon Life i Locon Life Plus
Całodobowy monitoring zdrowia dla użytkowników opasek Locon Life i Locon Life Plus
Locon Health Care

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich rodziców, dziadków, czy innych, starszych członków rodziny, coraz więcej osób decyduje się korzystać ze wsparcia profesjonalnych urządzeń oraz dedykowanych do nich usług teleopieki

Ponieważ bezpieczeństwo i poczucie komfortu użytkowników naszych opasek SOS Locon Life i Locon Life Plus jest dla nas najważniejsze, z wielką dumą możemy ogłosić, że nasze urządzenia wyposażone będą od teraz nie tylko w czujniki upadku, czy moduły umożliwiające seniorom i ich opiekunom wykonywanie pomiarów saturacji, temperatury, ciśnienia i pulsu, ale także właśnie w zaawansowany system teleopieki

Co to jest teleopieka

Teleopieka jest systemem, który świadczy pomoc w przypadkach pogorszenia się stanu zdrowia, czy nagłego zagrożenia życia. Umożliwia ona zarówno szybkie wezwanie pomocy, jak i zasięgnięcie porady. System nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych — mogą z niego korzystać zarówno starsi, jak i młodsi — najczęściej jednak sprawdza się u seniorów, osób niepełnosprawnych, o ograniczonych możliwościach ruchowych, czy takich, które wykazują skłonności do przewracania się. Wielu podopiecznych to osoby potrzebujące asekuracji w codziennym życiu. 

Jak działa teleopieka w Bezpiecznej Rodzinie?

System teleopieki w Bezpiecznej Rodzinie oparty jest na profesjonalnym wsparciu osób, które w sytuacji kryzysowej natychmiast potrzebują pomocy. Dzięki opasce Locon Life lub Locon Life Plus, którą starsza osoba nosi na swoim nadgarstku, szybkie wezwanie wsparcia możliwe jest w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy. Do dyspozycji seniorów, przez całą dobę jest nie tylko profesjonalny zespół ratowników medycznych, ale także obsługa techniczna, która na bieżąco monitoruje działanie serwerów i innych urządzeń obsługujących teleopiekę. 

Sama obsługa tego typu usługi jest bardzo prosta i nie wymaga od seniora właściwie żadnego zaangażowania — jedyne, co musi zrobić starsza osoba, to nacisnąć przycisk alarmowy na opasce. Co istotne, przy wykryciu nagłego upadku, sygnał zostanie wysłany do ratowników automatycznie.

O tym musisz wiedzieć! 

System teleopieki działa błyskawicznie — po przyjęciu zgłoszenia i ustaleniu jego powodu, niezwłocznie zostanie podjęta interwencja — o zdarzeniu zostaną powiadomione upoważnione osoby, a w razie potrzeby także odpowiednie służby ratunkowe, takie jak pogotowie, policja, czy straż miejska. 

Dlaczego teleopieka jest dziś tak ważna?

Teleopieka do opasek Locon Life i Locon Life Plus zwiększa poziom niezależności wśród seniorów i znacznie poprawia ich samopoczucie. Starsza osoba, która wie, że przez całą dobę może liczyć na profesjonalną pomoc, nie czuje się ciężarem dla swoich bliskich, a każdy dzień, zamiast stresem, wypełniony jest spokojem i pewnością, że w razie problemów, pomoc zawsze nadejdzie na czas.

Poprzedni wpis
Nadciśnienie tętnicze — przyczyny, objawy i leczenie
Następny wpis
Alzheimer — objawy i leczenie. wszystko co powinieneś wiedzieć o chorobie
4 Komentarze
Zostaw komentarz